• Lekcja życzliwości w 2a

• Życzliwość to cecha, dzięki której łatwiej żyje się nam i osobom w naszym otoczeniu. Postawa ta charakteryzuje się otwartością na drugiego człowieka. Miłe gesty czy słowa potrafią poprawić samopoczucie nie tylko tym, do których są kierowane, ale rówież osobom okazującym serdeczność. Uczniowie kl. IIa są życzliwi nie tylko od święta.

• Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

• Wszyscy znamy tę sytuację: wyciągamy odzież z pralki i znowu brakuje nam jednej skarpetki od pary. Pewnie każdy z Was zastanawiał się, czy przypadkiem nie istnieje jakiś potwór skarpetkowy lub równoległy świat, w którym znikają w tajemniczy sposób brakujące elementy garderoby.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" J Bednarek to książka,która przenosi nas w niezwykle ciekawy świat wyobraźni ludzkiej.

O tym , że przerabianie lektur może być zabawne i inspirujące przekonała się klasa 1 a.

• Świece okopowe dla żołnierzy

•  Kolejne worki pełne puszek po konserwach, kukurydzy, groszku czy owocach trafiły do Pani Irena Irena i posłużą do produkcji świec okopowych dla żołnierzy walczących na pierwszej linii frontu w Ukrainie. Świece te potrafią dostarczać ciepło nawet przez 6 godzin, a także pozwalają podgrzać jedzenie lub wodę.

• DZIEŃ OTWARTY

• 20 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Jego celem było zachęcenie przyszłych uczniów i ich rodziców do odwiedzenia szkoły i zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na naszą placówkę i jej działania. W sali gimnastycznej mali goście i ich rodzice mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu klas trzecich, przygotowane przez panie: Katarzynę Gonerę - Bartnik, Dorotę Rzeszot i Annę Rybak. Przepiękne dekoracje przygotowała p. K. Gonera - Bartnik. Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Ewę Krysiak - Ciszewską na zwiedzanie szkoły i skorzystanie z przygotowanych atrakcji. Na naszych najmłodszych czekało wiele niespodzianek. Dzieci obejrzały szkołę, sale lekcyjne, zagrały w gry edukacyjne na tablicy multimedialnej i poznały jej narzędzia, świetnie się bawiły podczas zajęć ruchowych i plastycznych oraz uczestniczyły w krótkiej lekcji historii Polski. Czekał na nich również przygotowany pyszny, słodki poczęstunek.
            Przez kolejne dwa dni gościliśmy dzieci z radomszczańskich przedszkoli nr 1, 2 i 3. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie i bawiły się podczas zajęć przygotowanych przez panie Lidię Pietrzyk i Martę Rembiasz. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy w salach lekcyjnych i na szkolnym korytarzu.

• ZAPUSTY

• Na zakończenie karnawału 13 lutego 2024r.🎭 🪇 reprezentacja naszej szkoły, składająca się z chętnych uczniów z klas: VI b, VII a i VIII a, już poraz kolejny wzięła udział w RADOMSZCZAŃSKICH ZAPUSTACH. W tym dniu ulicami Radomska przeszedł kolorowy i głośny korowód, a jego uczestnicy kontynuowali dalszą swoją wesołą zabawę w Miejskim Domu Kultury.

Tam, przy skocznych dźwiękach ludowej kapeli nasi uczniowie uczestniczyli w zorganizowanych zabawach, konkursach i słodkim poczęstunku.

Reprezentacja spisała się doskonale👏 - Zosia Stasiakiewicz zajęła I miejsce w jedzeniu pączka na czas, a Antoni Piętos - II miejsce za zapustne przebranie.

Wszyscy bawili się bardzo dobrze.

• KAWIARENKA WALENTYNKOWA

• Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. W naszej szkole stał się on okazją do dobrej zabawy i integracji całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu w sposób szczególny okazywaliśmy sobie życzliwość. Już od samego rana działała poczta walentynkowa, za pośrednictwem której można było przesłać wybranym osobom wesołe kartki, karteczki, liściki, wyrazić swoje uczucia i emocje. Samorząd Uczniowski wraz z członkami PCK i opiekunami świetlicy zorganizował kawiarenkę walentynkową, pełną słodkości oczywiście w kształcie serc. W tym dniu królował kolor czerwony.

• Program edukacyjny "Między nami kobietkami"

• W dniu 18 stycznia dziewczynki z klas VI i VII wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielką firmy Procter and Gamble. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach. Uczestniczki spotkania otrzymały specjalne zestawy edukacyjne oraz pakiety próbek produktów higienicznych.

• Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia PCK

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Aleksandra Strycharska z klasy 7a , zajęła III miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• KONKURS PLASTYCZNY Najciekawszy zawód rzemieślniczy

• Dnia 21 grudnia 2023r. odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Najciekawszy zawód rzemieślniczy". Organizatorem konkursu był Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. Z radością informujemy, że aż trzy nagrody i jedno wyróżnienie otrzymali nasi uczniowie: - w kategorii kl.I-III: I miejsce zajęła Natalia Archacka z kl. IIIb; - w kategorii kl. IV-VI: Olivia Malyhina z kl. IVa otrzymała wyróżnienie; - w kategorii kl. VII-VIII: II miejsce zajął Mark Ivanov z kl. VIIIb, III miejsce zajęła Anastasiia Bodnia z tej samej klasy. Naszą szkołę reprezentowały również uczennice: Maja Kwarta z kl. IVb oraz Lena Czołnowska i Oliwia Kwarta z kl. VIa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• #Fundacja Jeszcze

• Nasza szkoła kontynuuje owocną współpracę z organizacją #Fundacja Jeszcze. Fundacja walczy z ubóstwem menstruacyjnym ułatwiając dostęp do środków higieny osobistej dla dziewcząt i kobiet w miejscach publicznych takich jak szkoły czy ośrodki kultury. W ramach współpracy po raz kolejny otrzymaliśmy bezpłatnie zapas produktów, z których mogą korzystać uczennice z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy!